Hospoda U Černého vola nezanikne, radnice vyhověla přání štamgastů | E15.cz

Hospoda U Černého vola nezanikne, radnice vyhověla přání štamgastů

U černého vola
U černého vola
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kultovní hospoda U Černého vola na pražském Loretánském náměstí dostane nájemce, kterého požadoval dosavadní provozovatel i její štamgasti. Smlouva bude uzavřena za nezměněných ekonomických podmínek. Rozhodla o tom rada první městské části. Na podporu podniku vznikla petice, kterou podepsaly tisíce lidí.

Současný nájemce hospody odchází do důchodu. Prahu 1 požádal, aby smlouvu převedla v nezměněných podmínkách na dlouhodobého pracovníka Martina Bendu.

V okamžiku, kdy vedení radnice návrh podle zákona zveřejnilo, jiný zájemce nabídl vyšší nájemné. Návštěvníci podniku, který je považován za jednu z posledních tradičních hospod v centru Prahy, se začali obávat o jeho osud. Nechtěli, aby Praha 1 zvolila ekonomicky výhodnější nabídku.

Starosta Oldřich Lomecký následně slíbil, že radní smlouvu převedou. Nabídku konkurence podle něj pomůže dorovnat fakt, že hospoda podporuje školu Jaroslava Ježka pro zrakově postižené a nevidomé děti. Radní tak prý rozhodli i proto, že zůstane zachována tradice.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video