Internet používá už 79 procent Čechů. Mladí by bez něj ztratili kontakty | E15.cz

Internet používá už 79 procent Čechů. Mladí by bez něj ztratili kontakty

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet uživatelů internetu v Česku se proti roku 2008 zvýšil o čtvrtinu na 79 procent. Tráví na něm také výrazně více svého času, oproti roku 2005 téměř dvojnásobek. Vyplývá to z celosvětového průzkumu World Internet Project, který v tuzemsku proběhl v květnu a červnu letošního roku.

Mezi mladými do 30 let, ekonomicky aktivními a vysokoškolsky vzdělanými, užívají internet již téměř všichni. Ve věkové skupině 15 až 29 let činí počet hodin strávených na internetu za týden průměrně 30 hodin.

Dvě třetiny českých uživatelů Internetu pravidelně navštěvují sociální sítě, čtvrtina alespoň jednou denně něco okomentuje. Mladí uživatelé navíc poměrně často on-line komunikaci s jinými lidmi preferují před osobní komunikací. Mladí také častěji uvádějí, že Internet je nepostradatelný pro jejich sociální život, a že by bez něj ztratili mnoho kontaktů.

Zabezpečení počítače

Ne všichni Češi používající Internet jsou schopni nastavit základní zabezpečení počítače proti krádeži informací a nastavit připojení počítače k internetu. Více než 90 procent českých uživatelů Internetu však má někoho, kdo jim s těmito úkoly může pomoci.

Bezpečnost na Internetu je přitom důležitým tématem a její narušení je známou situací pro asi pětinu uživatelů. Tato narušení však nejsou vnímána jako závažný problém. Třetina českých uživatelů uvádí, že jejich počítač byl v posledním roce zasažen virem, deset procent uživatelů se setkalo s phishingem, tedy podvodnou snahou získat citlivé osobní nebo bankovní údaje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.