Jak velikost firmy ovlivňuje podporu v COVID III? | E15.cz

Jak velikost firmy ovlivňuje podporu v COVID III?

covid
covid
• 
ZDROJ: shutterstock
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Od předešlých programů se Covid III odlišuje objemem poskytnutých záruk, a tím, že je poskytuje přímo Česká republika a nikoliv fondy EU. Díky tomu by se měl celý proces zjednodušit a zrychlit. Podat žádost o úvěr mohou firmy přímo u své banky a společnosti s ročním obratem do 60 mil. Kč mohou žádat dokonce online.

Program Covid III bude poskytován k úvěrům sjednaným do 31. 12. 2020.

„Garance slouží primárně k tomu, aby velká část firem byla financovatelná. Protože máme jako komerční banky povinnost zkoumat firmu v rámci schopnosti splácení, za stávající ekonomické situace bychom firmám financování poskytnout nemohli. Záruka tedy slouží k tomu, abychom firmě i tak úvěr poskytnout mohli,“ řekl Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny.

Covid III je pro subjekty do 500 zaměstnanců

Program Covid III je určen pro podnikatele a firmy do 500 zaměstnanců, jejichž ekonomické aktivity byly zasaženy dopady koronavirové pandemie. Firmy s ročním obratem do 60 mil. Kč mohou o podporu požádat online zde. U firem s ročním obratem přesahující 60 mil. Kč je nutné kontaktovat firemního bankéře, ten s nimi projedná konkrétní typ úvěru a další podmínky.

K čemu je Covid III určen?

Úvěr v programu Covid III lze využít k úhradě provozních výdajů, mezi které např. patří mzdy, nájemné, platby za energie, úhrada dodavatelsko-odběratelských faktur, pořízení zásob, materiálu apod.

Jakou záruku k úvěru získáte?

  • Firmy do 250 zaměstnanců získají až 90 % jistiny zaručovaného úvěru.
  • Firmu od 251 do 500 zaměstnanců získají až 80 % jistiny zaručovaného úvěru.

Maximální výše úvěru se zárukou nesmí přesáhnout 50 mil. Kč. Splatnost úvěru je až 5 let, přičemž platnost záruky je 3 roky. Podpora je poskytována formou ručení ČMZRB.

Obraťte se na firemního bankéře České spořitelny. K dispozici vám je i telefonní linka pro podnikatele: 956 777 778.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.