Jaké novinky Apple chystá? To už v pondělí ukáže WWDC | E15.cz

Jaké novinky Apple chystá? To už v pondělí ukáže WWDC

Tim Cook (Profimedia)
Tim Cook (Profimedia)
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dočkáme se nového iOS? Zachová si nový Mac OS X kočičí terminologii? Dočkáme se vylepšeného Macu Pro? A co slibované aplikace pro Apple TV?

V pondělí 10. června začíná v San Francisku vývojářská konference Apple WWDC. Svět nakousnutého jablka zatím spekuluje, co tato konference přinese nového. Některé novinky jsou poměrně jasné, avšak spousta očekávaných novinek je obestřena tajemstvím.

Úvodní přednášku z WWDC, na které budou představeny všechny novinky, můžete sledovat zítra od 19:00 na Živě.cz formou českého online zpravodajství

Apple představí iOS 7: Představení nové verze mobilního operačního systému je na WWDC již téměř tradicí a bylo by velkým překvapením, kdyby k tomu nedošlo.

Sedmička bude zároveň první verzí, na které se nepodílel Scott Forstall, který v loňském roce Apple opustil. To by se mohlo projevit ve změnách v designu systému, jehož prostředí by nyní mělo být výrazně plošší a jednodušší, což jsou myšlenky, které prosazuje Jony Ive, jenž Forstalla částečně nahradil.

Již jistý je redesign aplikací, které budou mít plochý a černo-bílý design bez výrazných textur, zároveň se design jednotlivých aplikací sjednotí – oproti současné roztříštěnosti. App Store, Safari nebo Fotoaparát prý mají být v nejnovějším iOS k nepoznání.

Apple představí Mac OS X 10.9: O nástupci aktuální verze Mountain Lion se toho zatím moc neví. Apple nemá ve zvyku představovat novou verzi svého desktopového operačního systému každý rok (od roku 2003 to udělal pouze jednou).

Kočičí terminologie

Pochyby také podtrhává informace, že Apple přesunul lidi z vývoje Mac OS X do vývoje iOS, který má vyšší prioritu. Jistý není ani název, největší šance by měl mít „Lynx“ a „Cougar“, v překladu tedy „Rys“ a „Puma“. Spekuluje se ale nad více názvy – například nad ocelotem. Pokračovat se tedy bude v kočičí terminologii.

Nový Mac má přinést lepší podporu více monitorů a také přepracování Finderu ve stylu Total Finderu. Uživatelé se nemusí obávat zásadních změn v designu, změny mají být pouze malé.

Apple představí iRadio: Po iTunes chce Apple přinést další aplikaci z hudební branže. Tentokrát přímého konkurenta aplikace Spotify či Google Music All Access. Uživatel dostane neomezený přístup k hudební knihovně za měsíční poplatek.

Lepší mapy?

Apple v tuto chvíli jedná s hudebními nakladatelstvími a je tedy otázkou, zda se s nimi stihne dohodnout do WWDC. Dohoda již prý byla uzavřena s Warner Music, avšak jednání se Sony Music jsou složitější.

Apple napraví zpackané uvedení Apple Maps: Apple se chtěl osvobodit od map Google, což pro něj dopadlo katastrofálně a nové mapy loni vyvolaly na internetu vlnu posměchu. Dá se tedy předpokládat, že si bude chtít na konferenci zlepšit reputaci, a tak představí mapy, které smažou šrám na pověsti z minulého podzimu.

Apple představí novou generaci Macbooků: Apple představuje nové MacBooky každoročně a ani letošní rok by neměl být vyjímkou. nová generace by měla obsahovat procesory Intel na zbrusu nové platformě Haswell, která přinese o 50 procent více výkonu.

Apple nepředstaví vůbec nic z výše uvedeného: Sice je to velmi nepravděpodobné, ale jen připomínáme, že výše uvedené informace jsou založeny na neoficiálních zdrojích.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.