Japonský zlatník vytvořil vánoční stromek za 84 milionů | E15.cz

Japonský zlatník vytvořil vánoční stromek za 84 milionů

Japonský zlatník vytvořil vánoční stromek za 84 milionů
Zlatý vánoční stromek z tokijského zlatnictví Ginza Tanaka
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Pro ty, kdo chtějí, aby jejich Vánoce letos doopravdy zářily, má tu pravou nabídku zlatnictví v centru Tokia. Asi 2,4 metru vysoký "stromek" ze 40 kilogramů čistého zlata je pokrytý 50 zlatými siluetami disneyovských postaviček, jako je Myšák Mickey či Popelka, i pentličkami, které jsou pochopitelně rovněž ze zlata. Jeho cena? "Pouhých" 350 milionů jenů, tedy 4,2 milionu dolarů (asi 84 milionů korun).

Ovšem podle Tomoky Išibašiové z marketingového oddělení zlatnictví Ginza Tanaka je stromek vlastně docela levný. „Právě teď zlato stojí více než 4400 jenů za gram. Použili jsme čisté zlato a každou z disneyovských postaviček dělal ručně zkušený zlatník,“ řekla Išibašiová. Výroba dekorace, která se ovšem spíš než skutečnému stromku podobá vícepatrovému kolotoči, trvala deseti zlatníkům dva měsíce.

Zlatý vánoční stromek z tokijského zlatnictví Ginza TanakaZlatý vánoční stromek z tokijského zlatnictví Ginza TanakaAutor: Profimedia.cz
Zlatý stromeček připomíná spíš patrový kolotoč

Pro ty, kdo mají hlouběji do kapsy, pak zlatnictví nabízí zmenšenou verzi. Zlatý stromeček vysoký 25 centimetrů a ověšený dvaceti postavičkami je k mání za dva miliony jenů (asi 480 tisíc korun). Zájemce o velký stromek se zatím nenašel, ale miniaturka už své kupce má, dodala Išibašiová.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!