Jaro na zahradě | E15.cz

Jaro na zahradě

skleník
skleník
• 
ZDROJ: limes.cz

František Kladiva, LIMES Litomyšl s.r.o.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Začíná se nám pomalu, ale jistě, opět blížit jaro, nejvhodnější doba pro oživování našich zahrad. Právě nyní je nejlepší čas pro výstavbu nebo renovaci skleníků, fóliovníků, pařenišť, zahradních domů a pergol, krbů a udíren a tak dále. Při té příležitosti se vyplatí nakoupit i menší věci, jako například nářadí.

Zahrada není jen místo, kam chodíme relaxovat. Chceme, aby vypadala krásně, co nejdelší období v roce kvetla, a abychom se v ní cítili vždy dobře. Je to také - a pro někoho především - místo účelové, na kterém je pěstováno mnoho druhů ovoce, zeleniny, stromů, květin a dalších rostlin. A proto jsou potřebné různé věci, nářadí a stavby v zahradě.

Při koupi zahradních potřeb, nebo jejich příslušenství, je třeba dbát nejen na přijatelnou cenu, ale také na kvalitu materiálů, ze kterých je dané zboží vyráběno. Firmu, u které tyto potřeby pořizujeme, je dobré si nejprve ověřit. Například tím, že se informujeme u známých nebo na internetových portálech, kde uživatelé diskutují o všem možném, včetně zahrad a věcí okolo ní.

Zahradu je třeba udržovat v chodu a pořádku po celý rok, pokud chceme, aby nám plodila velké zdravé plody a vypadala k světu. Například skleníky jsou jednou z nejdůležitějších částí zahrady, chceme-li pěstovat cizokrajné - tropické - rostliny nebo takové druhy zeleniny a ovoce, které vyžadují teplejší klima a vyšší teplotu. Existuje nepřeberné množství tvarů a materiálů, ze kterých jsou skleníky vyrobeny. Podle toho, co potřebujeme v daném skleníku pěstovat, je třeba si vybrat správný materiál a dokonce i tvar.

skleníkAutor: LIMES Litomysl s.r.o.

Podobný účel mají pařeniště, ta ale často bývají přenosná a obecně jsou jejich rozměry o dost menší než rozměry klasických skleníků. K pařeništi je také často potřeba dokoupit speciální podsadu, které se také vyrábějí v různých velikostech.

Vyplatí se dát si trochu práce a informovat se o kvalitních produktech pro zahradu. Nekvalitní materiály a výrobky bývají sice levné, ale vydrží jen několik let nebo dokonce měsíců, musí se často opravovat nebo vyměňovat a finančně tak nakonec často vyjdou dráž než kvalitní výrobek, který na vaši zahradě bude v pořádku sloužit dlouhá léta.

Výrobky z kvalitního materiálu a za rozumné ceny nabízí například firma Limes. Její produkty si můžete jednoduše objednat i z pohodlí domova na v e-shopu na www.limes.cz.

Autor: František Kladiva, LIMES Litomyšl s.r.o.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video