Justina Biebera vystřelí do vesmíru, ale měl by se vrátit

Justin Bieber

Justin Bieber Zdroj: Wikimedia Commons

Kanadská popová hvězda Justin Bieber se stala dalším klientem společnosti Virgin Galactic, která nabízí turistické výlety do vesmíru. Na svém twitterovém účtu to ve čtvrtek oznámil majitel kosmické cestovky Richard Branson. Bieber prý chce ve vesmíru natočit videoklip.

Bieber chce natočit videoklip. Komerční kosmické mise Virgin Galactic by měly v ostrém režimu odstartovat napřesrok. Zájem už údajně projevilo mnoho celebrit, mezi nimi i herci Tom Hanks, Brad Pitt a Angelina Jolie.

Na charitativní akci na květnovém filmovém festivalu v Cannes anonymní zájemce zaplatil 1,2 milionu dolarů (24 milionů korun) za místenku vedle herce Leonarda DiCapria. Jubilejním pětistým zájemcem o let se ještě loni stal herec Ashton Kutcher známý ze seriálu Dva a půl chlapa.

Virgin Galactic bude své klienty vozit v kosmické lodi SpaceShipTwo, která pojme šest cestujících a dva členy posádky. Cena jízdenky s místenkou začíná na 250.000 dolarech (necelých pět milionů korun). Turisté se dostanou do výšky 109 kilometrů a několik minut si budou užívat stavu beztíže a pohledu na modrou planetu.

Raketa nyní prochází testy. Ještě koncem letošního roku se počítá s prvním testovacím letem s posádkou, kterou by měl tvořit majitel společnosti Branson se členy své rodiny.