Konec bubliny? Cena bitcoinu klesla pod 200 dolarů | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Konec bubliny? Cena bitcoinu klesla pod 200 dolarů

Konec bubliny? Cena bitcoinu klesla pod 200 dolarů
bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pav, David Polesný, Živě.cz

Internetová kryptoměna bitcoin pobláznila svět v roce 2013, když na jaře vystoupala její hodnota na 250 dolarů a ke konci roku dokonce až přes 1100 dolarů. K širšímu uplatnění bitcoinu v maloobchodu stále nedochází a měna slouží nadále spíše ke spekulacím. Cena kryptoměny tak postupně klesá - aktuálně pod 200 dolarů za jeden bitcoin.

Minulý rok v létě to vypadalo na oživení trhu, ale od srpna už začali investoři opět více prodávat než nakupovat. V listopadu byl náznak oživení, ale nyní už má vývoj opět jasně klesající tendenci.

Ještě hůře jsou na tom ostatní alternativní měny. Například loni druhý nejsilnější Litecoin se ve špičce roku 2013 dostal až na 50 dolarů, aktuálně už se pořádává jen za dolar. Hodnota tak spadla ještě desetkrát více než u Bitcoinu.

Ten si nezanedbatelnou hodnotu stále drží a dá se očekávat, že „úplné splasknutí“ bitcoinové bubliny jen tak nenastane. Stále vznikají nové projekty a podpora Bitcoinu se pozvolna rozšiřuje. Je ale pravděpodobné, že ustálenou hodnotu najde bitcoin ještě níže, klidně i pod hranicí sto dolarů.

Vývoj ceny bitcoinu dle burzy Bitstamp. Aktuálně se prodává za cca 200 dolarů. A prodeje převažují nad nákupy, což cenu nadále snižuje...Vývoj ceny bitcoinu dle burzy Bitstamp. Aktuálně se prodává za cca 200 dolarů. A prodeje převažují nad nákupy, což cenu nadále snižuje...Autor: Repro Živě.cz
Vývoj ceny bitcoinu dle burzy Bitstamp

Cena Bitcoinu od vrcholu v roce 2013 klesla přibližně na pětinu, ale takový Litecoin klesl téměř padesátkát, z 50 dolarů na jedenCena Bitcoinu od vrcholu v roce 2013 klesla přibližně na pětinu, ale takový Litecoin klesl téměř padesátkát, z 50 dolarů na jedenAutor: Repro Živě.cz
Litecoin klesl téměř padesátkát, z 50 dolarů na jeden

Autor: pav, David Polesný, Živě.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!