ČT1 uvede Souboj seriálů, nové talkshow i remasterovaný Pitaval | E15.cz

ČT1 uvede Souboj seriálů, nové talkshow i remasterovaný Pitaval

ČTK

(VIDEO) Cyklus televizních povídek Čapkovy kapsy, Souboj seriálů, nové díly seriálu Vyprávěj, nebo nové talkshow Trumfy Miroslava Donutila a Pokondr Live mají být hlavními taháky programu ČT1 v podzimním vysílacím čase.

V cyklu Čapkovy kapsy dostali prostor mladí režiséři, kteří natočili klasické povídky spisovatele Karla Čapka zpracované zkušenými scénáristy. Autoři s předlohami příliš neexperimentovali, cílem bylo „vdechnout život“ klasice. Diváci se tak mohou těšit na povídky Básník, Zmizení herce Bendy, Jasnovidec nebo Zločin na poště. Porovnat tak budou moci například dřívější zpracování povídky Básník natočené Ladislavem Rychmanem s Jiřím Bartoškou v hlavní roli s novou verzí od režiséra Jana Chramosty s Karlem Heřmánkem. Cyklus se bude vysílat každou neděli od 4. do 25. září od 20 hodin.

Souboj seriálů je cyklus šesti natočených pilotních dílů seriálů Ambasáda, Úřad, Cirkus Bukowski, Mazáci, Babička na inzerát a Sedmerák. Z nich budou moci diváci vybrat tři, které se potom utkají ve finále. Vítězný seriál program ČT1 odvysílá v příštím roce v plném rozsahu.

Crazy seriál s Lábusem a Kaiserem

Žánrová skladba jednotlivých seriálů je různorodá: Ambasáda je komediální crazy seriál s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích, Úřad je komediální seriál z dob socialismu, Cirkus Bukowski je detektivní seriál, Mazáci je detektivní komediální seriál, Babička na inzerát je rodinný seriál a Sedmerák je komediální seriál. Souboj seriálů bude ČT1 vysílat od 5. listopadu do začátku prosince, vždy od 20 hodin.

Čtětě také:

Premiérové díly pokračování seriálu Vyprávěj, který obdržel mezinárodní ocenění Zlatá nymfa na festivalu v Monte Carlu, uvidí diváci na obrazovkách od 9. září každý pátek ve 20 hodin. V říjnu a listopadu diváky ČT1 čeká například detektivka Kráska a netvor 1950 s Klárou Issovou a Tomášem Töpferem. V obnovené premiéře bude odvysílán detektivní seriál Malý pitaval z velkého města v HD kvalitě.

Legendární scéna zatýkání feťáků ze seriálu Malý pitaval z velkého města

Trumfy Miroslava Donutila

Ze zábavné tvorby jsou připraveny zejména dvě nové talkshow. Trumfy Miroslava Donutila se budou vysílat od 10. září a Pokondr Live bude na programu od 6. září. Novými pořady jsou i Kolo plné hvězd s moderátorem Alešem Cibulkou a soutěž Fenomén. V prosinci bude odvysílán cyklus Setkání s hvězdou, který představí herečky Janu Hlaváčovou a Vilmu Cibulkovou.

Ve vysílání Jedničky se objeví také zahraniční seriály Bratři a sestry, Pacific nebo cyklus dokumentárních dramat Přežít! Těm bude konkurovat český dokumentární cyklus Pološero, který se věnuje společensky ožehavým tématům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.