Po pěti letech v Praze vystoupí skupina Pearl Jam | E15.cz

Po pěti letech v Praze vystoupí skupina Pearl Jam

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká rocková skupina Pearl Jam vystoupí 1. července v rámci svého evropského turné v pražské O2 areně. V metropoli se kapela, která za svoji kariéru prodala po celém světě více než 85 milionů alb, představila naposledy v roce 2012. 

Pearl Jam zahájí čtrnáctidenní evropské turné v červnu 2018 koncertem v Amsterdamu a zakončí ho v červenci téhož roku v Lisabonu. Předprodej vstupenek na pražské vystoupení v cenách od 1990 do 2390 korun bude zahájen 8. prosince.

Do Česka přijedou Pearl Jam popáté, poprvé se v tuzemsku představili v roce 1996 na turné k desce No Code. "Kritikou uznávaní i komerčně úspěšní Pearl Jam působí na hudební scéně 27 let. Letos byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy," připomněl Petr Novák z agentury Live Nation, která koncert pořádá.

Kapela v čele se zpěvákem Eddiem Vedderem nedávno natočila filmový dokument Let's Play Two a doprovodný soundtrack, kterým připomíná své vystoupení na stadionu Wrigley Field v Chicagu.

Pearl Jam jsou považováni za jednu z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátých let. Jejich debutová deska Ten vyšla v roce 1991. Skupina nyní vystupuje v sestavě Jeff Ament (basová kytara), Eddie Vedder (zpěv, kytara), Stone Gossard (kytara), Matt Cameron (bicí) a Mike McCready (kytara).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video