Pouštní festival Burning Man působí jako z jiného světa | E15.cz

Pouštní festival Burning Man působí jako z jiného světa

LeT

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Festival Burning Man jde jednoduše popsat pěti slovy – místo, kde je vše možné. Vyschlé jezero v severní Nevadě se každoročně na přelomu srpna a září promění v improvizované městečko Black Rock City, které působí jako z jiného světa. Přitahuje obrovský počet kreativních lidí, již jsou ochotni obětovat měsíce práce do přechodných instalací, které existují často pouze jediný týden.

Vstupné na festival činí 650 dolarů. Musíte si přivést vlastní jídlo i pítí a při odjezdu po sobě všechno uklidit. Zakázány jsou pouze tři věci. Zbraně, pyrotechnika a jízda po areálu rychlostí vyšší než pět mil za hodinu.

Spoluzakladatel Burning Manu Larry Harvey napsal v roce 2004 deset zásad, které slouží jako pokyny k tomu, jak vytvořit novou komunitu/skupinu. Mezi deseti body je například takzvané Radikální začlenění – kdokoliv může být součástí Burning Manu, každého vítáme a respektujeme, nemáme žádné předsudky. Všech deset zásad si můžete přečíst ZDE.

Nejedná se tedy o pouhý festival, ale o každoročně se rozrůstající komunitu, která má svá pravidla. Fotky naprosto epických děl, která se v poušti na několik dní objevují, oblétnou každoročně celý svět. A my jsme pro vás vybrali ty nejlepší z letošního ročníku. 

Další zajímavé články naleznete na webu Reflex.cz >>>

Autor: LeT

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video