Simpsonovi poznají nového souseda – zakladatele WikiLeaks Juliana Assange | E15.cz

Simpsonovi poznají nového souseda – zakladatele WikiLeaks Juliana Assange

Simpsonovi se seznámí s Julianem Assangem
Simpsonovi se seznámí s Julianem Assangem
• 
ZDROJ: ew.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kontroverzní spoluzakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se objeví v epizodě legendárního seriálu Simpsonovi. Assange bude hostovat ve výročním 500. dílu 19. února, jako soused rodiny Simpsonových po jejich přestěhování z rodného Springfieldu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčí show Antonii Coffmanovou.

V tomto dílu se Simpsonovi - Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie - se svými domácími mazlíčky přesunou do nevlídné a opuštěné oblasti, kde žijí vedle Assange.

Producent seriálu Al Jean pro časopis Enterainment Weekly připustil, že se jedná o kontroverzní postavu, ale kreativní tým se snažil vyhnout Assangeovým právním problémům a pokusil se ho zároveň vyobrazit spíš satiricky. Assange svoje vystoupení natáčel z Británie.

Australan Julian Assange se nyní nachází v domácím vězení a ve středu by měl předstoupit před britský nejvyšší soud, který projedná jeho odvolání proti vydání do Švédska, kde je vyšetřován kvůli obvinění ze znásilnění.

Assange vyvolal bouřlivé reakce amerických činitelů, když v roce 2010 ve spolupráci s významnými médii zveřejnil americké diplomatické depeše v plném znění. Dokumenty odhalily tajné zprávy americké armády o válkách v Iráku a Afghánistánu.

Čtyřicetiletý Australan se nyní obává, že pokud bude vydán do Švédska, američtí činitelé by se mohli pokusit o jeho převezení do Spojených států. V USA by byl pravděpodobně obviněn ze zločinů ve spojitosti s uniklými dokumenty, připomíná Reuters.

Julian Assange (vlevo) a Homer Simpson Autor: Leggo.it
Julian Assange (vlevo) a Homer Simpson

Seriál Simpsonovi vytvořil pro televizi FOX režisér Matt Groening v produkci Jamese L. Brookse. Na televizních obrazovkách se tento nejdéle vysílaný animovaný seriál v historii americké televize poprvé objevil v roce 1987. Tehdy však šlo pouze o dvouminutový skeč, který vyplňoval přestávku v pořadu Show Tracey Ullmanové. Jako seriál se představil o dva roky později. V roce 1989 byl odvysílán mimořádný speciál a plnohodnotný první díl pak měl premiéru 14. ledna 1990.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video