Legendární Trapeři po letech ožijí v Šopě | e15.cz

Legendární Trapeři po letech ožijí v Šopě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Zelenáčově šopě, zlínské oáze alternativy, se mísí hudební styly, divadlo i vyprávění dobrodruhů

Zlín Nejen hudební laskominy připravil na další týdny šéf hudebního a divadelního klubu Zelenáčova šopa Martin Juřík. Snad kromě příznivců tvrdého rocku a metalu si v nabídce vybere každý. Největším lákadlem nejbližšího programu bude velkolepý návrat Roberta Křesťana do Zlína.
Legendární bluegrassový zpěvák oživí v Šopě po dlouhých letech svou první nezapomenutelnou kapelu Trapeři. „Skupina známá v sedmdesátých letech minulého století bude mít nové obsazení. Kromě Roberta lidi uslyší Luboše Malinu, Petra Surého, Pavla Petrželu a Tomáše Buzka,“ vypočítává Juřík.
Trapeři se ve Zlíně předvedou 6. března, již o dva týdny dříve ale Šopa přivítá příznivce jazzu. Klub je totiž zapojený do projektu Jazz do regionů, který do sálů v republice přiváží kvalitní kapely z Česka, Evropy i zámoří.
„Jazz ve Zlíně chyběl, neměl široké publikum. Už dříve jsme občas zkusili pozvat nějaké zajímavé a u nás nepříliš známé jazzové kapely. Nebylo sice narváno, ale zájem o tuto hudbu tady je,“ soudí majitel klubu.
A tak se v Dlouhé ulici 111 představí 24. února originální jazzová kapela KK band.
„Chceme být pestří“ Žánrová pestrost je z pohledu hudebních fanoušků jedním z největších kladů Zelenáčovy šopy. „Snažíme se o co nejpestřejší nabídku, což naši hosté vítají. Hrajeme jazz, folk rock i další styly. Ceníme si toho, že k nám jezdí kapely i ze zahraničí,“ říká Juřík.
Ne všechny koncerty alternativní hudby se klubu sice vyplatí, ale při jiných není v Šopě volné místo. „Pokud tady hraje nějaká známější kapela, je problém sehnat a zajistit si vstup, protože bývá často vyprodáno,“ potvrzuje třeba Jana Navrátilová ze Zlína.
Kromě muzikantů a jejich fanoušků se do Zelenáčovy šopy pravidelně vrací i cestovatelé se svými besedami. „V tom určitě chceme pokračovat, protože většina z nich je ohromně zajímavá a lidé na ně rádi chodí,“ poznamenává Juřík.
Tomu se před časem vyplatil menší risk: v klubu zakázal kouřit a počkal, co to s návštěvností návštěvnosudělá. Řada lidí jeho krok oceňuje a v Šopě je kolikrát narváno ještě víc než dřív. „Je poznat, že od té doby, co jsme kouření zakázali, začalo chodit více lidí. I hudebníci si pochvalují, že hrají v čistém prostředí, že se jim lépe dýchá. A lidé jsou spokojení, že jim po návratu z koncertu nesmrdí oblečení od cigaret,“ podotýká Juřík.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video