LG představila chytré hodinky, které umí volat | E15.cz

LG představila chytré hodinky, které umí volat

LG představila chytré hodinky, které umí volat
LG Watch Urbane LTE
• 
ZDROJ: Repro MobilMania.cz

pav
Mobilmania.cz
Jan Láska

Jihokorejská firma LG představila své první chytré hodinky LG Watch Urbane LTE. Zařízení má podporovat sítě 4G. S hodinkami, které si vystačí bez Androidu, je navíc možné volat. LG hodinky představilo na právě probíhající akci Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně.

LG se rozhodlo, že po kladném přijetí svých kruhových hodinek G Watch R předvede na veletrhu MWC invazi dalších modelů s kulatým displejem. Po nedávno představených Watch Urbane tak přichází odvozená varianta LG Watch Urbane LTE. Jak už název napovídá, hodinky budou podporovat sítě 4G – LG tvrdí, že s touto funkcí přichází jako vůbec první. Mírně se změnil také design a uvnitř se nachází baterie s kapacitou 700 mAh.

Vlastní platforma

Zajímavostí je, že LG u tohoto modelu nezvolilo platformu Android Wear od Googlu, ale zkouší to s vlastním prostředím nazvaným LG Wearable Platform. Tyto hodinky budou totiž podobně jako konkurenční Gear S od Samsung zamýšleny jako autonomní zařízení, do kterého bude možné vložit SIM kartu, volat z něj a posílat SMS.

Konektivitu hodinek lze přirovnat ke smartphonu. Nebude chybět Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 LE a dokonce ani NFC, které by mělo umožňovat bezkontaktní platby. Také ovládání bude podobné jako u smartphonů. Tři boční mechanická tlačítka slouží k procházení menu, vyvolání nabídky a návrat o úroveň zpět.

LG: díky Music Flow vás bude hudba doma následovat [CES]

Autor: pav, Mobilmania.cz, Jan Láska
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!