Ligu hrát budeme, věří kouč | E15.cz

Ligu hrát budeme, věří kouč

Iva Kučerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po devíti letech postoupili hokejisté Uherského Hradiště do třetí nejvyšší soutěže.

Pohádkovou sezonu zažili hokejisté HC Uherské Hradiště. Potřetí v řadě vybojovali pohár pro krajského šampiona a navíc postoupili do druhé ligy. K úspěchu je dovedl padesátiletý kouč Petr Sakrajda.

Trenére, kdy jste začal věřit v postup?

V Karviné v prvním zápasu kvalifikace. Kvalitu soupeře jsme vůbec neznali, ale ukázalo se, že herně jsme daleko lepší. Po zápase, který jsme vyhráli 5: 4, jsem stoprocentně věřil, že je přehrajeme.

V čem byla vaše síla?

V mančaftu, kluci táhli za jeden provaz. Podařilo se nám složit tým z hráčů, kteří si rozuměli jak na ledě, tak i v kabině. A když panuje pohoda a sranda i na trénincích, tak se to zákonitě musí projevit.

Spekuluje se ale o tom, že stejně nebudete druhou ligu hrát.

Bohužel, prioritou jsou peníze, druhá liga je poloprofesionální soutěž, kde nikdo zadarmo hrát nebude.

Kolik peněz na sezonu potřebujete?

Abychom soutěž odehráli slušně a pohybovali se uprostřed tabulky, je zapotřebí zhruba tři a půl milionu korun.

Z jakých zdrojů je chcete zajistit?

Od sponzorů. Pomoc přislíbil také hradišťský starosta. Bez podpory města se neobejdeme. Rozhodně si myslím, že Uherské Hradiště a hokejoví fanoušci si návrat druhé ligy jednoznačně zaslouží.

Kdy bude jasno?

Doufám, že do 10. května, kdy začneme letní přípravu. Už jsem mluvil s některými kluky, kteří by měli chuť nastoupit do případné druholigové soutěže. Většinou se jedná o hradišťské odchovance. Z vítězného kádru zůstane zhruba dvanáct lidí, proto potřebujeme posílit. O určité spolupráci jsem již mluvil se zlínským koučem Zdeňkem Venerou, tak uvidíme.

Máte plán B, kdyby to nevyšlo?

Ne. Dostat se do vyšší soutěže se pokoušíme tři roky, a pokud bychom to teď hodili jen tak za hlavu, to bychom byli za blbce i na veřejnosti. Pro mě by to bylo obrovské zklamání.

Autor: Iva Kučerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video