Machala: Bez sportu ani o Vánocích | E15.cz

Machala: Bez sportu ani o Vánocích

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rekordman v počtu ligových startů a současný trenér valcířů Oldřich Machala sportuje také o Vánocích.

Někdejší libero olomoucké Sigmy, Oldřich Machala, se i o Vánocích každý rok věnuje sportovním činnostem. Potvrzuje tedy, že vrcholoví sportovci trénují prakticky nepřetržitě a od sportu si oddechnou snad jen na dovolené.
„Vánoce jsem trávil vždycky aktivně. Chodívali jsme s ostatními spoluhráči hrát tenis, fotbal nebo hokej. Nemůžu říct, že bych měl nějaký veliký klid přes svátky a jen tak seděl doma a nic nedělal,“ prozrazuje trenér frýdecko-místeckých fotbalistů Oldřich Machala.

Aktivní i o Vánocích

Všichni sportovci se na Vánoce těší, protože si během nich odpočnou a mají možnost alespoň trochu relaxovat. „Vždycky jsem se na toto období ohromně těšil. Přes sezonu je totiž hrozně moc stresů a vrcholový sportovec se během ní nemůže soustředit prakticky na nic jiného než na sport, pokud chce patřit mezi nejlepší,“ přibližuje Machala.
Není snad žádný fotbalista, který se v průběhu Vánoc jen tak povaluje a celé svátky proleží u televize. Hlavní kouč valcířů není výjimkou. V tomto období může s ostatními sportovci poměřit své síly i v jiných sportech. „I když doplňující sporty jako tenis či hokej považujeme za odpočinek, nikdo nikdy nechce prohrát. Proto i tyto zápasy bereme hodně prestižně. Všichni do vzájemného měření sil dávají všechno, co v nich je,“ líčí atmosféru těchto střetnutí Machala.

Pokuty za kila navíc

Mezi sportovci se občas najdou takoví, kteří přes Vánoce přiberou a pak musí nabraná kila pracně shazovat. „Takových příkladů je ale velice málo. Když hráč přibere třeba jedno kilo, v přípravě to okamžitě shodí. Když děláte vrcholově sport, tak s tímhle problémy nemíváte,“ popisuje Machala.
Frýdecko-místečtí fotbalisté však musejí být s cukrovím opatrní. V případě, že výrazněji přiberou, neminou je peněžní tresty. „Všechny hráče si před zahájením zimní přípravy osobně zvážím. Budu jim tolerovat jedno kilo. Za každé další však budou platit pět set korun. Není to žádný strašák, ale je to proto, aby si hráči uvědomili, že se musí alespoň trochu hýbat i o Vánocích,“ vzkazuje svým svěřencům Machala.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video