Makronky jsou v USA nejoblíbenější sladkostí | E15.cz

Makronky jsou v USA nejoblíbenější sladkostí

Makronky jsou v USA nejoblíbenější sladkostí
Makronky jsou v USA nejoblíbenější sladkostí
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Malé francouzské nadýchané mandlové pusinky zvané makronky se v USA dostaly na první místo nejoblíbenějších sladkostí. Cukrárny, které nabízejí tuto barevnou pochoutku, se postupně objevily v New Yorku, Seattlu či San Francisku. V New Yorku otevřela pobočku také legendární pařížská cukrárna Ladureé, jejíž cukrář Pierre Desfontaines téměř před jedním stoletím mini dortíčky z bílkového těsta vymyslel.

„Makronky pocházející z naší cukrárny mají úplně tu samou kvalitu jako ty pařížské. Používáme naprosto stejnou recepturu,“ řekl David Holder, ředitel newyorské pobočky Ladureé. Přestože je originální receptura makronek pečlivě střeženým tajemstvím, Holder prozradil, že obsahují asi padesát procent mletých mandlí, cukr, vaječné bílky a potravinářské barvivo a jsou bezlepkové.

Sladkosti o něco větší než kulatý dětský piškot se vyrábějí v mnoha chutích, od klasických s malinami až po netradiční kombinace, jako jsou slané oříšky a hrozny. Ceny začínají na 2,5 dolaru (asi 45 korun) za kus a mnoho zákazníků je vnímá jako dostupný luxus. Nejpopulárnější chutí je v USA slaný karamel.

 

„Myslím si, že jsou tak oblíbené hlavně proto, že mají nápadné, veselé barvy, jsou elegantní a hezké a samozřejmě skvěle chutnají,“ uvedla Tanya Nganganová, zakladatelka a majitelka obchodu Bisous, Ciao na Manhattanu, který makronky také nabízí.

V newyorské pobočce Ladureé se prodávají v elegantních kolekcích, jejichž design je často výsledkem spolupráce předních návrhářů. Pro módní přehlídku New York Fashion Week, která se konala v září, vyrobila Ladureé speciální makronky se skořicí a rozinkami.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video