Malý kluk přelstil zabezpečení konzoly Xbox od Microsoftu | E15.cz

Malý kluk přelstil zabezpečení konzoly Xbox od Microsoftu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pětiletý kluk z amerického San Diega vyzrál na bezpečnostní experty firmy Microsoft a dostal se přes zabezpečení internetového přístupu herní konzoly Xbox.

Mohl tak nerušeně hrát online hry, k nimž mu otec nemínil dát přístup. Malého Kristoffera Von Hassela za takový výkon společnost Microsoft jmenovala svým „bezpečnostním výzkumníkem“.

Kristofferovi se podařilo dostat se na otcův účet internetového servisu Xbox Live tím, že po výzvě k zadání hesla jenom několikrát zmáčkl mezerník a pak klávesu „enter“. Krátce po Vánocích si jeho otec, který pracuje v oboru počítačové bezpečnosti, všiml, že syn hraje hry, k nimž by vůbec neměl mít přístup.

Otec o případu informoval Microsoft. Firma nedopatření napravila a pověřila Kristoffera čestnou funkcí. Od Kristoffera to nebyl první „hackerský“ výkon. Když mu byl rok, obešel zámek mobilního telefonu podržením tlačítka „home“.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.