Mark Zuckerberg se stal obětí bezpečnostní chyby Facebooku | E15.cz

Mark Zuckerberg se stal obětí bezpečnostní chyby Facebooku

Mark Zuckerberg - Facebook
Mark Zuckerberg - Facebook
• 

Kristina Blümelová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hackeři, kteří se snaží upozornit na bezpečnostní chyby na sociální síti Facebook, tentokrát zvolili silný kalibr. Nabourali se do profilu zakladatele Marka Zuckerberga a zveřejnili 14 jeho ryze soukromých fotografií na fotowebu Imgur s titulkem „Je na čase opravit bezpečnostní chyby na Facebooku.“ Informuje o tom server BBC.

Podle BBC chyba, o které hackeři hovořili, souvisí s nástrojem pro hlášení nevhodného obsahu. Uživatelé díky ní měli po nějaký čas přístup i k neveřejným fotografiím ostatních uživatelů.

Server Forbes píše, že k neveřejným fotografiím druhých se uživatelé mohli dostat, jakmile zvolili jako důvod nevhodnosti fotografie nahotu či pornografii. Nástroj pak místo nahlášení umožnil lidem zobrazit další - tentokrát i neveřejné fotografie stejného uživatele, a to bez ohledu na jejich soukromé zabezpečení.

Soukromé fotografie Marka Zuckerberga Autor:
Soukromé fotky Marka Zuckerberga

„Dnes jsme na to přišli. Chyba vznikla nejspíše díky nedávno prováděné aktualizací systému. Tento problém by se již neměl opakovat, chybu jsme odstranili,“ uvádí Facebook v prohlášení.

Soukromé fotky Marka Zuckerberga Autor:
Soukromé fotky Marka Zuckerberga

Na veřejnost tak pronikly například fotografie, kdy Zuckerberg drží u klece za nohy opeřené kuře, kdy servíruje večeři (můžeme pouze spekulovat o tom, jde-li o to samé kuře) či snímky, na kterých je Zuckerberg s americkým prezidentem Barackem Obamou.

Soukromé fotky Marka Zuckerberga Autor:
Soukromé fotky Marka Zuckerberga

BBC také na závěr upozorňuje, že tento incident se stal pouze týden poté, co Facebook uzavřel s FTC (americkou Federální obchodní komisí) dohodu o respektování soukromí svých uživatelů.

Autor: Kristina Blümelová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video