Mayerová získá více než miliardu, když přijde o místo šéfky Yahoo | E15.cz

Mayerová získá více než miliardu, když přijde o místo šéfky Yahoo

Mayerová získá více než miliardu, když přijde o místo šéfky Yahoo
Šéfka Yahoo Marissa Mayerová
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: JD Lasica via Flickr

ČTK

Generální ředitelka americké internetové společnosti Yahoo Marissa Mayerová obdrží odstupné 55 milionů dolarů (1,3 miliardy korun), pokud přijde o místo v důsledku prodeje podniku. Vyplývá to podle serveru BBC ze zprávy pro regulační úřad. Společnost Yahoo nedávno vyzvala potenciální zájemce k předložení předběžných nabídek na její základní internetové aktivity i na asijská aktiva.

Základní internetové aktivity Yahoo zahrnují například webový vyhledávač nebo elektronickou poštu. Už delší dobu se potýkají s problémy a Mayerové se ani po více než třech letech ve funkci nepodařilo dosáhnout obratu v hospodaření podniku.

V letošním prvním čtvrtletí vykázala firma čistou ztrátu 99 milionů dolarů po zisku 21 milionů dolarů ve stejném období loňského roku. Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně propadly o 11 procent na 1,1 miliardy dolarů.

Mayerová si v loňském roce vydělala 36 milionů dolarů. Její plat tak klesl z více než 42 milionů dolarů v roce 2014, píše BBC. Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence. Její tržby dosáhly maxima v roce 2008.

Vývoj ceny akcií Yahoo Graphical visualization of market data. Zdroj: ieconomics.com

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!