Meteorologové hlásí oteplování. Duben bude deštivý | E15.cz

Meteorologové hlásí oteplování. Duben bude deštivý

počasí, jaro
počasí, jaro
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Dosavadní zimní počasí zřejmě končí, podle meteorologů se bude totiž pozvolna oteplovat. V nejbližších čtyřech týdnech by se teplota měla blížit v průměru k 9,4 stupni Celsia. Relativně nejtepleji bude v třetím dubnovém týdnu, poté se opět mírně ochladí.

Meteorologové již dřív uvedli, že duben začal rekordně chladným počasím. Nejnižší zaznamenanou dubnovou teplotu hlásila v pondělí 1. dubna například stanice Krásné Údolí na Karlovarsku, kde bylo minus 10,3 stupně Celsia, v Brně Tuřanech pak minus 6,3 stupně. Ještě chladnější bylo úterý, které přineslo dosud nejnižší dubnové teploty třeba ve Frenštátu pod Radhoštěm, minus 12,9 stupně.

Začátek měsíce přinesl na některých stanicích i rekordní sněhovou pokrývku, dosavadní dubnové sněhové maximum zaznamenala například Světlá hora na Bruntálsku, 30 centimetrů, Měděnec na Chomutovsku, 29 centimetrů nebo Opava, 28 centimetrů.

„Po nedávných extrémně chladných týdnech se průměrná teplota během nadcházejícího týdne dostane na slabě podnormální a přechodně až normální hodnoty,“ uvedli meteorologové a doplnili, že očekávané srážky by neměly překročit běžné dubnové hodnoty. O něco sušší by měl být příští týden, naopak více srážek očekávají v týdnu od 15. dubna. Dlouhodobý teplotní průměr pro období do pátého května je 9,4 stupně Celsia a průměrné množství srážek je 41 milimetrů. Meteorologický ústav nově vydává měsíční předpovědi bez konkrétních údajů o teplotách a množství očekávaných srážek, tyto předpovědi totiž příliš nevycházely. Nové výhledy udávají jen očekávaný trend ve vývoji počasí a celkový charakter počasí, tedy pravděpodobnost s jakou budou v daném období srážky a teploty podprůměrné, nadprůměrné či průměrné.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.