Microsoft pokračuje v propouštění, o práci přijdou téměř tři tisíce lidí | E15.cz

Microsoft pokračuje v propouštění, o práci přijdou téměř tři tisíce lidí

Microsoft pokračuje v propouštění, o práci přijdou téměř tři tisíce lidí
Microsoft
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Softwarový gigant Microsoft propustí dalších 2850 zaměstnanců, což je zhruba 2,5 procenta celkové pracovní síly firmy. Propouštění se dotkne hlavně problémových aktivit v oblasti chytrých telefonů.

V květnu Microsoft oznámil, že v divizi chytrých telefonů zruší 1850 pracovních míst, převážně ve Finsku. Tentokrát firma neupřesnila, kterých geografických oblastí se propuštění dotkne. Pouze uvedla, že se bude týkat výroby telefonů a jejich prodeje.

Microsoft v roce 2014 koupil výrobu mobilních telefonů finské firmy Nokia za zhruba 7,2 miliardy dolarů (175,7 miliardy korun) ve snaze napadnout vedoucí postavení firem Apple a Samsung Electronics.

Microsoft a Facebook vybudují kabelové spojení přes Atlantik

Loni v létě pak oznámil, že v divizi výroby telefonů zruší 7800 pracovních míst a odepíše majetek v hodnotě kolem 7,6 miliardy dolarů. Další propouštění pak firma oznámila v letošním roce.

Microsoft měl na konci června zhruba 114 tisíc zaměstnanců. Firma na počátku tohoto měsíce uvedla, že její příjmy za loňský fiskální rok klesly o devět procent. Čistý zisk se však za rok do konce června zvýšil o 38 procent díky omezení neziskových operací, jako výroby telefonů, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!