Microsoft: Víc než desetina lidí z menších firem nezálohuje data | E15.cz

Microsoft: Víc než desetina lidí z menších firem nezálohuje data

Microsoft: Víc než desetina lidí z menších firem nezálohuje data
Microsoft
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Více než desetina zaměstnanců tuzemských malých a středních podniků vůbec nezálohuje data ze svého počítače. Stejné číslo udávají jak zaměstnanci českých firem, tak vychází i v průměru pro celou Evropu. Vyplývá to z letošního průzkumu společnosti Microsoft.

Téměř polovina lidí ukládá svá data na pevný disk a třetina do cloudu, neboli vzdáleného úložiště na internetu. Zaměstnanci s nezálohovanými daty vystavují sebe i firmu riziku, že v případě ztráty či havárie zařízení o data a informace nenávratně přijdou.

Podle průzkumu je na vzestupu používání cloudu. Nahrává mu používání více různých zařízení. Vedle PC, které využívá k práci 82 procent zaměstnanců, pracuje 56 procent lidí na notebooku, třetina používá chytré telefony a 12 procent tablet.

„Jakmile lidé používají více různých zařízení současně, cloud jim práci podstatně zjednoduší, protože automaticky synchronizuje soubory. Rozepíšu-li tedy například dokument v počítači, mohu na něm pak později pracovat třeba z chytrého telefonu nebo tabletu,“ uvedl obchodní ředitel Microsoftu pro malé firmy Ondřej Novodvorský.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!