Miloš Kebrle: Chybí tu klasický klub a reprezentativní sál

Nové akce chystá na rok 2011 také Miloš Kebrle, který se o kulturní dění v Berouně stará už několik let. I letos do královského města přiveze hvězdy české, ale i zahraniční hudební scény.

Hned v lednu do Berouna přijede Radůza. S čím se představí?

Radůza vystoupí v sále České pojišťovny ve středu 26. ledna. Bude tu už potřetí, ale poprvé s kapelou složenou ze špičkových muzikantů. Před čtrnácti dny jsem se s ní potkal a říkala mi, jak si hraní s kapelou užívá. Tak věřím, že si koncert užijí i berounští diváci.

Máte za sebou několik úspěšných ročníků festivalu Proudy. Bude se konat i letos?

Plánuji ho na podzimní měsíce, ale co bude jeho obsahem, je právě předmětem jednání. Záleží hlavně na tom, kolik seženu peněz, protože je to finančně značně nákladná akce. Navíc se jedná hlavně o koncerty okrajových žánrů, a to i zahraničních umělců.

Jak byste okomentoval berounského diváka? Na co slyší a co ho naopak moc nezajímá?

To je asi všude stejné. Potencionálního diváka zajímá zcela pochopitelně nejvíc to, co zná z televize, co je momentálně in a rád zapomíná na to, co se mu líbilo před rokem či dvěma. Ale existují i výjimky. Obecně lze říci, že největší zájem je o dobře obsazená divadelní představení a současné hvězdy folku, rocku a popu.

Přijdou vám současné prostory dostačující, nebo byste do budoucna uvítal něco nového pro pořádání koncertů a divadelních představení?

Chybí tady klasický klub, chybí tady velký reprezentativní kulturní dům. Na druhou stranu je třeba si říct, jestli tu nechybí důležitější věci a také to, kdo a kolikrát za rok by sál využil nebo za čí peníze by ho provozoval. Takže si myslím, že se tady v brzké době žádné nové kulturní zařízení stavět nebude. Nejsem pesimista, ale realista.