Minulost je velká temnota plná ozvěn | E15.cz

Minulost je velká temnota plná ozvěn

Jesse Bullington
Jesse Bullington
• 
ZDROJ: Jesse Bullington

Zuzana Dorogiová

Někteří historici označují 14. století za násilné, trýznivé, matoucí, bolestivé a rozpadající se období. Dobu, kdy si mnozí mysleli, že Satan je na vzestupu. Temný středověk nebyl žádnou selankou a lidský život měl nevalnou cenu. Právě sem svůj hororový příběh zasadil Jesse Bullington.

Vykradači hrobů, primitivní bratři Hegel a Manfred se neštítí žádných praktik, aby dosáhli svého cíle dostat se do Egypta, kde je jistě čeká závratné bohatství v tamních hrobkách. Démon je jim v patách, avšak oni jsou přesvědčeni, že jsou neposkvrnění a pod ochranou samotné Bohorodičky. Při jejich putování na jih se to od prvních stran v knize hemží stvůrami a netvory, čarodějnicemi, šílenými kněžími, nekromanty a morovými ranami.

Přestože se slabším povahám udělá mdlo už v první kapitole, tím, s jakou vervou se bratři perou o své místo na slunci, a tím, s jakým satirickým humorem je příběh sériových vrahů podán, si je paradoxně nakonec čtenář oblíbí.

Kniha Prznitelé hrobů Autor:

Americký spisovatel fantasy románů Jesse Bullington se inspiroval sporadickými iluminovanými stránkami nalezenými v německém klášteře, jež popisují na základě ústních podání příběh dvojčat Hegela a Manfrieda Grossbartů, kteří byli svého času krvežíznivým postrachem okolí. Na nejistém dějinném základě autor znamenitě vyfabuloval hororový noir příběh svědčící o jeho oblibě středověké literatury. Kniha s prvky gotického románu je čtivým hororem, který nemá daleko mistrům žánru, jakými jsou například Edgar Allan Poe, H. P. Lovecraft nebo Stephen King.

Jesse Bullington: Prznitelé hrobů (Chmurná historie bratří Grossbartů)
Nakladatelství: Gorgona Books, 2015
Překlad: Tomáš Kratochvíl
Hodnocení: 80 %

Autor: Zuzana Dorogiová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.