Místo kasáren byty i univerzita | E15.cz

Místo kasáren byty i univerzita

Z kasáren odešli poslední vojáci v roce 2006. Co v areálu bude? ptají se lidé.

Bytové domy, obchodně zábavní komplex a technologické centrum. V to by se měl časem proměnit areál bývalých Žižkových kasáren. Lidé z Písku o plánech moc neví. O využití kasáren po městě kolují různé fámy.

„Slyšel jsem, že by tam měla být nějaká cizí firma nebo ubytovny pro bezdomovce. Ale co je na tom pravdy nevím,“ říká Zdeněk Havlík.

V areálu podnikají tři firmy. Jednu budovu v areálu vlastní firma Stavinves - v té vznikne přes 60 bytů. „Stavba byla zahájena letos v lednu. Kolaudace je plánována na léto 2010,“ potvrdila Kateřina Pauknerová z firmy Stavinvest.

Také společnost Reality Grégr, která koupila v kasárnách dvě budovy, plánovala výstavbu bytů. Nakonec se rozhodla jinak. V druhém objektu vznikne technologické centrum.

„Půjde o soubor dvou až tří univerzit. Vytvoření kanceláří s IT technologiemi pomůže absolventům s uplatněním a vznikne tu i prostor pro stávající inovativní firmy,“ vysvětlil Jaromír Grégr. Na tuto aktivitu žádá společnost o grant z ministerstva průmyslu a obchodu. Impulsem pro změnu byla ekonomická krize, ale i zájem vysokých škol, podpora úřadu práce, města a poptávka firem z průmyslové zony, které hledají kvalifikované pracovníky.Budova vybavená IT technologiemi by měla vyjít v řádu na 400 milionů korun.

Developerská společnost Žižkov center má s městem uzavřenou smlouvu o nájmu a koupi najaté věci. Vyřizuje projektovou přípravu, projednává povolení od úřadů a podobně. V areálu plánuje také výstavbu obchodně zábavního centra typu Plaza.

Kromě tří budov patří kasárna městu. „Do pololetí roku 2012 by měla být hotová revitalizace poloviny areálu. Druhá za dalších pět let,“ sdělila za město Kateřina Sušická.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!