Náš člověk ve Frankfurtu (2): Bentley Continental hladí sametovým luxusem | E15.cz

Náš člověk ve Frankfurtu (2): Bentley Continental hladí sametovým luxusem

Bentley Continental
Bentley Continental
• 
ZDROJ: Jaroslav Matejka, Autorevue.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tedy ono to není úplně přesně v titulku (vidím, že jsem se nechal zase unést), interiér je celý v kůži, a to prvotřídní. Ale přesto na mne to auto tak zapůsobilo, sametově hladké, ano, působilo hodně draze, luxusně. Přesně to ale zákazníci značky Bentley očekávají.

Druhá generace Bentley Continental GTC působí také už na první pohled hodně sebevědomým dojmem (v sousedství vozů Lamborghini a Bugatti Veyron se ve Frankfurtu vůbec neztrácí). Je to možná i dáno tím, že působí oproti svému předchůdci mnohem „svalnatěji“.

Je určeno pro čtyři cestující. Na rozdíl od vozu Up!, kde jsem se zdržel komentáře o zadních sedadlech, tady bych si dovolil velkou pochvalu. Vzadu můžete sedět v podstatě s nataženýma nohama a při jízdě se můžete nechat doslova rozmazlovat nejrůznějšími „vychytávkami“. Zmíním jen jednu – v sedadle zabudované vyhřívání krku a ramen.

Otevřený pohodlný vůz je také ďábelsky rychlý – z nuly na sto zrychluje za 4.8 sekund a dosahuje nejvyšší rychlosti 314 km/h. Není divu. Má šestilitrový motor o výkonu 575 k (předchozí verze 560 k) a je o 70 kilogramů lehčí.

Bentley Continental Autor: Jaroslav Matejka, Autorevue.cz
Bentley Continental Autor: Jaroslav Matejka, Autorevue.cz
Bentley Continental Autor: Jaroslav Matejka, Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video