Nejkrásnější známka světa je "Poštovní muzeum" z Česka | E15.cz

Nejkrásnější známka světa je "Poštovní muzeum" z Česka

Nejkrásnější známka světa je "Poštovní muzeum" z Česka
Vítězná známka České pošty
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Nejkrásnější známkou světa je písmenová známka "Poštovní muzeum" České pošty. Známka zvítězila v renomované mezinárodní soutěži Grand Prix de l'exposition na světové výstavě WIPA ve Vídni. S informací přišla Česká pošta.

Do prestižní soutěže spojené se světovou výstavou WIPA Vídeň mohly poštovní správy přihlásit vždy maximálně jeden exemplář. Česká pošta vybrala známku od slovenského výtvarníka Dušana Kállaye, kterou rytecky rozkreslil Miloš Ondráček.

Známka zvítězila před exponáty z Lichtenštejnska a Slovenska. V první desítce se na dalších místech umístily známky poštovních správ Švédska, Vatikánu, Ukrajiny, Chorvatska, Ruska, Německa a Islandu.

Vítězná známka České poštyVítězná známka České poštyAutor: ČTK
Vítězná známka České pošty

„Vítězství České republiky v soutěži je zároveň oceněním vysoké kvality tvorby známek u nás. Zatímco řada konkurenčních poštovních správ pro soutěž vybrala například aršíky, které jsou výrobně mnohem složitější, my jsme vyhráli s úplně běžnou výplatní známkou tištěnou ofsetem,“ uvedl ředitel odboru známkové tvorby České pošty Břetislav Janík.

Se známkami, kde je hodnota vyznačená písmenem a nikoliv cenou, začala pošta v roce 2010, kdy začala vydávat samolepicí známky s postavičkami legendárního komiksu Čtyřlístek.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!