Nejlepší brněnskou kavárnou vyhlásili odborníci café Rotor | E15.cz

Nejlepší brněnskou kavárnou vyhlásili odborníci café Rotor

Káva
Káva
• 

ČTK, krb

Nejlepší brněnskou kavárnou vyhlásili odborníci bar Rotor v centru města. V tiskové zprávě o tom informovala Kávová komora České republiky, jejíž odborníci hodnotili minulý týden kavárny v rámci brněnského gurmánského festivalu Týden kávy. Komise hodnotila chuť i vzhled kávových nápojů, především espressa a cappuccina, dále obsluhu i fungování a prezentaci podniku jako celku.

Druhou nejlepší kavárnou v Brně se stala Kavárna a pekařství Zastávka v Židenicích, „bronzovou“ medaili získalo Café Encounter v centru města. „Jsme moc rádi. A je to pro nás další potvrzení, že věci, co děláme, děláme dobře,“ řekla ČTK v reakci na ocenění Hana Kalendovská z Kavárny Zastávka.

„Komisaři Kávové komory České republiky navštívili za dva hodnotící dny všech 51 brněnských podniků do soutěže přihlášených. Konkurence mezi přihlášenými brněnskými kavárnami byla velmi vysoká,“ uvedla komora v tiskové zprávě.

Café Encounter, Brno Autor:
Café Encounter, Brno

Týdne kávy, který se konal první říjnový týden, se zúčastnilo osm desítek brněnských kaváren. Akce měla za cíl propagovat Brno jako město kávy a podnítit zájem veřejnosti o kavárenskou kulturu. Prezentace různých druhů kávy a jejich správné přípravy včetně kávových ochutnávek se konala jak v samotných kavárnách, tak na speciálně vyhrazeném prostoru v centru města. Gurmánskou složku programu doprovázely kulturní akce včetně divadelních a hudebních produkcí.

Jihomoravská metropole má podle expertů v kavárenství v rámci Česka výjimečnou historickou roli. První kavárna v prostoru historických českých zemí vznikla v roce 1702, a to právě v Brně. Jejím zřizovatelem byl Turek jménem Achmet. Zlatými časy brněnské kavárenské kultury ale bylo 19. století a později období první republiky. Brno zažívá i v posledních několika letech boom stylových kaváren, které vedle kvalitní kávy a dobrých cen nabízejí stylové prostředí často v originálně architektonicky řešeném interiéru. Někteří odborníci hovoří o renesanci kavárenské kultury v Brně.

Autor: ČTK, krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.