Nejlepším moravskoslezským receptem je kančí pečeně | E15.cz

Nejlepším moravskoslezským receptem je kančí pečeně

Nejlepším moravskoslezským receptem je kančí pečeně
kanec, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Druhý ročník soutěže o nejlepší moravskoslezský recept Jak šmakuje Moravskoslezsko vyhrála kančí pečeně paní nadlesní. Recept, který do soutěže zaslala Helena Žilová se stane součástí druhého dílu krajové kuchařky. Poprvé vyšla loni před Vánocemi.

Moravskoslezský kraj chce touto soutěží, do které mohli lidé přihlásit vlastní recepty, propagovat regionální jídla. Cílem je také dostat krajové speciality na jídelníčky vybraných restaurací.

Do kulinářské soutěže lidé letos přihlásili 83 receptů. Všechny jsou pro veřejnost dostupné na webových stránkách Moravskoslezského kraje www.msregion.cz. Nejlepší dnes vybrala odborná komise. Hned za kančí pečení skončila polévka Kozí brada s hlávkovým zelím a smetanou. Třetí se umístil recept na tvarohový koláč.

Všechny letos zaslané recepty zájemci najdou ve druhém díle kuchařky Jak šmakuje Moravskoslezsko. Kraj předpokládá, že ji vydá opět v předvánočním období. Některá jídla ale milovníci moravskoslezských specialit budou moci ochutnat už 2. září v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku, kde se koná 2. ročník gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!