Německé automobilky jednají s Amazonem a Microsoftem o vstupu do map Here | E15.cz

Německé automobilky jednají s Amazonem a Microsoftem o vstupu do map Here

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: A. Bailey via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké společnosti Amazon.com a Microsoft jednají o získání menšinového podílu v mapové službě Here, kterou vlastní němečtí výrobci luxusních aut Audi, BMW a Mercedes-Benz. Oznámila to dnes skupina Daimler, majitel Mercedesu.

Technologické společnosti by automobilkám mohly pomoci ve vývoji samořízených aut, tedy aut bez řidiče. „Jednáme s Amazonem, Microsoftem a mnoha výrobci aut,“ uvedl Thomas Weber, který v představenstvu Daimleru zodpovídá za výzkum a vývoj.

Trojice automobilek koupila HERE loni od finského výrobce telekomunikačních zařízení Nokia za 2,5 miliardy eur (67,6 miliardy korun). Mapová služba dodává data pro zjišťování polohy v téměř 200 zemích a ve více než 50 jazycích. Jejím největším soupeřem je mapová služba od internetové společnosti Google.

Konsorcium automobilek potřebuje poskytovatele cloudových služeb, aby uřídilo záplavu dat, která shromažďují snímače v tisícovkách jejích vozů. Údaje o dopravě a situaci na silnicích se potom dostávají do digitálních map. „Potřebujeme poskytovatele cloudových služeb, abychom zvládli obrovské množství dat vytvořených HERE a jejími uživateli. Žádná rozhodnutí jsme zatím neučinili,“ řekl Weber listu The Wall Street Journal.

Soumrak tradičního automobilismu: přijíždějí superpočítače na kolech

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video