Německý farář bude sloužit "erotickou mši" | e15.cz

Německý farář bude sloužit "erotickou mši"

kříž
kříž
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na "erotickou mši" zve tuto neděli německý evangelický farář Ralf Schmidt z Wiesbadenu v Hessensku. Svým kázáním chce prý upozornit, že lidská sexualita přichází od Boha a církev že proti ní není nepřátelsky zaměřena. Podle dostupných církevních záznamů půjde prý o první evangelickou erotickou mši v historii, napsal server fr-online.de. V Německu má tato mše na téma láska a sex velký mediální ohlas.

„Chtěl bych dosáhnout toho, aby si lidé uvědomili, že církev není nepřátelská k sexu, neodmítá tělesnost a že naše sexualita je nám dána od Boha a že bychom si ji měli užít,“ řekl dnes farář v rozhovoru pro DPA. Bůh je podle něj totiž přítomen i v sexualitě a i bible k ní má hodně co říci.

Na otázku serveru fr-online.de, zda se bude v neděli v kostele odehrávat sex a návštěvníci si proto mají přinést pro jistotu kondomy, odpověděl, že ne. Půjde prý sice o něco zcela nového, ale sex posluchači při bohoslužbě nezažijí. Bude to „čistě duchovní záležitost“, konstatoval farář podle serveru focus.de. Tato bohoslužba by měla oslovit všechny smysly za pomoci hudby, tance a vůní.

Schmidt prý bude při kázání používat i skutečně drsná a vulgární slova spojená se sexualitou, neboť je prý říkají lidé na celém světě, včetně jeho posluchačů.

S děkanstvím, pod které Schmidt spadá, probral plánovanou bohoslužbu jen v základních bodech. „Neznám ani (obsah tohoto) kázání, ani jsem ho neschválil,“ odpověděl na dotaz DPA rüsselsheimský děkan Kurt Hohmann. Není to podle něj ani nutné, protože si je prý jistý, že Schmidt pro toto téma najde „dobrou formu“.

Schmidt je farářem ve Wiesbadenu již deset let. „Moji věřící jsou u mě na podobné věci již zvyklí. A když přijdou (v neděli) teenageři, pošlu je na dětskou bohoslužbu,“ dodal podle focus.de Schmidt.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video