NetDirect má nového majitele, s pomocí BDO Advisory chce na zahraniční trhy | E15.cz

NetDirect má nového majitele, s pomocí BDO Advisory chce na zahraniční trhy

NetDirect má nového majitele, s pomocí BDO Advisory chce na zahraniční trhy
ilustrační foto
• 
ZDROJ: (CC BY 2.0) Intel Free Press via Wikimedia

ČTK

Společnost BDO Advisory koupila od skupiny Allegro tvůrce internetových obchodů NetDirect. Nový vlastník plánuje kromě uvedení dalších produktů od NetDirectu také vstup na nové trhy. Trh tvorby e-shopů vyrostl za poslední tři roky o 15 procent.

Velikost trhu, na kterém NetDirect nyní operuje, je odhadována na 1,2 miliardy korun ročně. NetDirect je česká firma, která vznikla v roce 2002 v Ostravě a poslední tři roky byla součástí skupiny Allegro Group. Cenu transakce firmy nezveřejní.

BDO tvoří celosvětově pátou největší síť auditorských a poradenských společností. Na českém trhu působí od roku 1991 a zaměstnává zde více než 400 lidí. Společnost BDO Advisory, která NetDirect koupila, se zaměřuje na strategické, marketingové a transakční poradenství. Zabývá se také lidskými zdroji, řízením podnikových financí a zvyšováním výkonnosti.

Nová platforma pro nové trhy

NetDirect dokončuje novou platformu, kterou plánuje spustit pro e-shopy v dubnu a chce s ní za pomoci nového investora prorazit na zahraniční trhy. „Do budoucna se navíc chceme více orientovat na rozšíření stávajících služeb. Kromě technologického řešení plánujeme klientům poskytovat doplňující služby v oblastech marketingu či účetnictví, a zásadně se tak odlišit od konkurence. Právě v tomto směru nám nový investor velmi pomůže,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel NetDirectu Marek Krška.

NetDirect má v ČR a na Slovensku kolem 2300 aktivních klientů, například společnosti Mironet, Nutrend a Popron. Společnost zaměstnává ve dvou pobočkách v Praze a Ostravě okolo 60 zaměstnanců.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!