OBRAZEM: Neotřelé instalace a rekordní počet vystavitelů. Prohlédněte si, co bylo k vidění na Designbloku 2016

Deginblok 2016

Deginblok 2016 Zdroj: Vacková Anna

Designblok 2016
Deginblok 2016
Deginblok 2016
Deginblok 2016
Deginblok 2016
16
Fotogalerie

Téměř dvě stovky tvůrců představilo své novinky z oblasti designu na pětidenní přehlídce Designblok, která začala ve čtvrtek na Výstavišti v pražských Holešovicích. Rekordní je kromě celkového počtu vystavovatelů i počet módních návrhářů a designérů šperku, kterých se na Designbloku představí celkem 76. Rekordy k 18. ročníku nejstarší tuzemské výstavy designu patří, jeho tématem je totiž sport.

Z české módní špičky nechybí kolekce Liběny Rochové, úřadující Grand designérky roku, nebo Hany Zárubové. V rámci charitativního projektu Benefashion pro projekt 35 se představí také Monika Drápalová, Pavel Brejcha nebo Denisa Nová. 

"V letošním roce jsme připravili zážitkovou interaktivní krajinu, kterou jsme umístili do střední haly Průmyslového paláce a nazvali ji Designérie. Přímo pro Designérii vznikly obrovské lustry Slunečnice od Maxima Velčovského, dětská interaktivní zóna Jerryho a Anny Kozových nebo rozhledna od H3T Architekti," uvedl kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Video placeholde
Designblok 2016 • Vacková Anna

 

Právě příliš velký prostor, který Designblok věnuje v posledních letech zavedeným velkým značkám, jejichž produkty lze běžně zakoupit v obchodech, někdy návštěvníci kritizují. Vedl i k tomu, že v Praze nedávno vznikly konkurenční přehlídky. K akci Prague Design Week se loni přidal Czech Design Week. Protože se jeho organizátoři nepohodli, budou letos pod stejným názvem pravděpodobně hned dva festivaly designu.

Designblok hlásí k rekordnímu počtu vystavovatelů i rekordní počet charitativních projektů, které letos podpoří. Téma Sport se odrazí ve fotbalovém zápase, na který přijdou zahrát známé osobnosti a jehož výtěžek pomůže nemocnému chlapci. V pondělí 31. října se uskuteční módní přehlídka speciální kolekce modelů 12 předních českých návrhářů, které nesou příběhy mladých žen s rakovinou prsu. Modely předvedou přímo pacientky, jejichž příběhy byly pro oděvy inspirací. Designblok se do Průmyslového paláce na Výstaviště vrací podruhé.