On-line verze bulváru The Sun má přes 100 tisíc předplatitelů | E15.cz

On-line verze bulváru The Sun má přes 100 tisíc předplatitelů

Internetový The Sun
Internetový The Sun
• 
ZDROJ: Repro: E15.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bulvár láká čtenáře i na internetu a mediální magnát Rupert Murdoch, který The Sun vlastní, může slavit další úspěch. Ke zpoplatnění obsahu už přistoupily i jeho další britské tituly The Times a The Sunday Times.

Více než sto tisíc předplatitelů prozatím získala digitální verze nejoblíbenějšího britského bulváru The Sun. Oznámil to vydavatel listu, společnost News UK. List začal svůj internetový obsah zpoplatňovat před čtyřmi měsíci.

The Sun vlastní mediální magnát Rupert Murdoch. Ke zpoplatnění obsahu už přistoupily i další jeho britské tituly The Times a The Sunday Times.

Společnost News UK uvedla, že elektronická verze listu The Sun měla v listopadu 101.779 předplatitelů. Předplatné stojí dvě libry týdně (65 korun). Dalších více než patnáct tisíc lidí se na zpoplatněné články na internetu dostalo díky kódům v tištěné verzi.

Pokud jde o tištěnou i elektronickou verzi listu, denní prodej činí průměrně 2,2 milionu. To je podle agentury Reuters zhruba o 6,5 procenta méně než před rokem, nicméně je to zlepšení oproti poklesu o 11 procent v prvním pololetí.

Vydavatelé periodik se potýkají s klesajícím nákladem tištěných médií a tvrdými podmínkami v oblasti reklamy. Od zpoplatnění elektronického obsahu si slibují další příjmy. The Sun je v Británii prvním populárním bulvárem, který zpoplatnil veškerý svůj obsah na internetu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video