Oracle musí zaplatit HP tři miliardy dolarů kvůli ukončení podpory procesorů Itanium | E15.cz

Oracle musí zaplatit HP tři miliardy dolarů kvůli ukončení podpory procesorů Itanium

Hewlett-Packard (ilustrační foto)
Hewlett-Packard (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: wlodi via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kalifornský soud nařídil počítačové společnosti Oracle zaplatit konkurenční firmě Hewlett-Packard Enterprise odškodné tři miliardy dolarů (73,2 miliardy korun) v případě týkajícím se serverů HP s procesorem Itanium od Intelu. Uvedla to mluvčí firmy Oraclu a dodala, že firma se proti rozhodnutí odvolá.

Oracle se rozhodl v roce 2011 zastavit vývoj softwaru pro servery Itanium. Uvedl, že Intel dal jasně najevo, že procesory se blíží konci svého života a že se zaměří na své mikroprocesory x86. HP však tvrdil, že měl dohodu s Oraclem, že bude s podporou pro Itanium pokračovat i když zařízení s tímto čipem budou zastaralá.

V první fázi soudu v roce 2012 soudce soudu vyšší instance James Kleinberg rozhodl, že dohoda existovala. Porota v noci na dnešek rozhodla o škodách. „HP je potěšen verdiktem poroty, který potvrzuje, co HP vždy věděl a co důkazy jasně ukázaly,“ řekl výkonný viceprezident Hewlett-Packard Enterprise John Schultz. Dodal, že rozhodnutí Oraclu zastavit vývoj softwaru bylo „jasným porušením smlouvy“.

Hlavní právník Oraclu Dorian Daley uvedl, že firma od Kleinbergova rozhodnutí poskytuje veškerý nejnovější software i pro servery Itanium. Firma se nyní hodlá proti předchozímu i současnému rozhodnutí odvolat, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video