Oracle upevňuje pozici v cloudu, kupuje NetSuite za devět miliard dolarů | E15.cz

Oracle upevňuje pozici v cloudu, kupuje NetSuite za devět miliard dolarů

Oracle Cloud
Oracle Cloud
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká softwarová společnost Oracle koupí za 9,3 miliardy dolarů (226,7 miliardy korun) firmu NetSuite, která se zaměřuje na cloudové služby. Oracle si tak upevní postavení na rychle rostoucím trhu technologie cloud, která poskytuje firmám software a data ze vzdálených serverů a databází.

Oracle se tak přidal ke konkurenčním firmám jako je SAP nebo Microsoft, které také silně investují do technologie cloud. Firmy vidí u této služby v budoucnu vysoký růst. Generální ředitel Oraclu Mark Hurd poznamenal, že cloudové aplikace obou firem se vzájemně doplňují.

Akcionáři NetSuite obdrží za každou svou akcii 109 dolarů. To ve srovnání se středeční závěrečnou cenou akcií na burze představuje prémii 62 procent. Transakce by měla být dokončena ještě letos, uvedla agentura Reuters.

Společnost NetSuite byla založena v roce 1998 a je průkopníkem v oblasti cloudové technologie. Působí i v České republice. V listopadu 2010 firma otevřela centrum pro vývoj cloudových aplikací v Brně, které se tak stalo jejím prvním evropským pracovištěm specializovaným na vývoj cloudových řešení pro podnikatelské a firemní informační systémy a softwarové nástroje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video