Pánský časopis Playboy vyšel poprvé v hebrejštině | e15.cz

Pánský časopis Playboy vyšel poprvé v hebrejštině

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Známý pánský časopis Playboy začal nově vycházet i v hebrejštině. Vydavatel hebrejské mutace, americký emigrant Daniel Pomerantz, informoval, že hebrejské vydání bude přinášet články od izraelských autorů i materiály přeložené z amerického vydání a hlavně fotografie izraelských modelek.

Playboy se prodává v Izraeli již několik let, avšak dosud neměl svou místní mutaci. Pro první vydání byla vybrána modelka Nataly Dadonová a rozhovor poskytl bývalý ministr vnitřní bezpečnosti Avi Dichter.

Zatím není jisté, jak bude časopis v zemi se silnými náboženskými kořeny přijat. Erotika je sice v Izraeli volně k dispozici, avšak ne v hebrejštině. Izraelská edice konkurenčního časopisu Penthouse při svém debutu v roce 1989 skončila fiaskem. Náboženští fanatici rovněž často podpalují autobusové zastávky s reklamami zobrazujícími oblečené ženy a přiměli již několik inzerentů, aby nevyužívali pro reklamu ženy bez ohledu na to, jak cudně jsou oblečené.

Playboy začal vydávat Hugh Hefner v roce 1953. Na vrcholu popularity byl časopis v 70. letech. V posledním období však zájem veřejnosti upadá kvůli růstu nabídky internetových stránek pro dospělé, napsala agentura AP.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery