Pečovala jsem o nemocného Gregory Pecka

Svému andělovi v bílém. S láskou Gregory Peck. Tak se držitel filmového Oscara a představitel mnoha rolí gentlemanských zastánců práva podepsal na fotografii, kterou věnoval zdravotní sestře z Thermalu Renatě Kirchnerové.

„Dodnes ji mám doma schovanou, i když nápis na ní už poněkud vybledl,“ směje se sympatická sestra. Protože umí anglicky, poslali jí v červenci 1996 spolu s dalšími sestřičkami lázeňského hotelu Thermal do karlovarské nemocnice, aby se o slavného herce starala. „Spíš jsme byly něco jako soukromé sestry, které hlavně překládaly. Taková zdravotní hlídka navíc,“ vzpomíná Renata Kirchnerová na péči o jediného držitele sošky Oscara, kterého kdy v Karlových Varech operovali. Gregory Peck tenkrát přiletěl jako hlavní host 31. Mezinárodního filmového festivalu. Ve městě pod Jelením skokem převzal Cenu za mimořádný umělecký přínos světovému filmu, z atmosféry letního festivalu už ale víc neochutnal. Na kolena ho srazil akutní zánět slepého střeva. Chirurgové v Karlových Varech ho museli okamžitě operovat, jejich práci sledoval celý filmový svět. „Bylo mu velmi špatně a myslím, že byl nakonec opravdu rád, že utekl hrobníkovi z lopaty,“ říká sestra. O hereckých úspěších s pacientem Peckem nemluvila. „Musely jsme být diskrétní, spíš v pozadí. Jedna sestra byl vlezlá a hned ji poslali pryč,“ vybavuje si.
Dodnes také nemůže zapomenout na obrovskou kytici, kterou do nemocnice poslali organizátoři festivalu. „Byla tak šíleně obrovská, že ji museli položit do kýblu, aby vůbec stála. Nikdy jsem tak velkou kytici neviděla.“