Pěší zóna bude o víkendech žít | E15.cz

Pěší zóna bude o víkendech žít

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Město se rozhodlo vzkřísit „mrtvou“ pěší zónu. Různé akce mají do centra přilákat zákazníky.

Na co nestačila radnice vlastními silami, to má od května napravit nová společnost podnikatelů z hlavní třídy. Před radnicí či na Floriánském náměstí zazní koncerty, odehrají se tam divadelní představení i soutěže pro děti.
„Celoročně, každý víkend, plánujeme uspořádat se sdružením několik akcí,“ uvedl mluvčí radnice Vilém Frček.
Podnikatel a majitel domů na pěší zóně Pavel Orna kvůli tomu založil občanské sdružení. To si od města pronajalo třídu T. G. Masaryka za symbolickou korunu.

Přilákají děti

„Budu od magistrátu chtít, aby návrhům sdružení vyšel vstříc bez zbytečně zdlouhavé úředničiny. V současné době už nejde z projektu couvnout. Požádal jsem majitele kaváren, cukráren, restaurací i obchodů, aby měli otevřeno i v době, kdy jsou zvyklí zavírat,“ poznamenal Orna. Sdružení podnikatelů chce hned na první akci, v neděli 2. května, přilákat především děti. Na pódiu před Učňovskou cukrárnou uvidí zdarma postupně tři pohádky, před kaplí sv. Floriana zazní dobová hudba.
„Držím projektu palce, ale nemyslím si, že společné aktivity města a sdružení pěší zónu trvale oživí. Příjemně by mě překvapilo, kdybych se mýlila,“ míní ředitelka městského divadla i společnosti Kultura pro Kladno Blanka Bendlová.

Každý dá půldruhého milionu

Město do projektu ještě letos vloží jeden a půl milionu korun, sdružení přispěje stejnou částkou. Radnice podnikate lům umožní zřídit si předzahrádky za symbolický poplatek. Mělo by to být za korunu měsíčně.
„Je to dobrý nápad. Pokud se z hlavní třídy stane oblíbené korzo, majitelům firem v centru Kladna to pomůže. Teď je to skutečně bída, mnozí prý stojí před krachem,“ říká manažerka cestovní agentury na pěší zóně Romana Literová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video