Pick-up Elvise Presleyho míří do aukce | E15.cz

Pick-up Elvise Presleyho míří do aukce

Mirek Mazal - Auto.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vystřídal několik majitelů, přičemž ten první byl suverénně nejslavnější ze všech. Zelený pick-up GMC si jako nový pořídil král rock 'n' rollu Elvis Presley, nyní na něj zájemci budou moci přihodit v aukci. 

Vzácný sběratelský automobil bude nabídnut k zájemcům na aukci GAA Classic Cars v Severní Karolíně, která poběží od 23. do 25. července.

Zachovalé materiály o historii vozu odtajňují Presleyho nákup tří nových pick-upů GMC u dealera Guy Caldwell Motors v Mississippi. Nový majitel si auta vyzvedl ve středu 8. února 1967. Nové vozy měly posloužit k pohodlnému přesunu po rozsáhlém ranči Circle G Ranch v Horn Lake. Jeden užitkový model byl červený, jeden modrý a jeden zelený – právě ten údajně Elvisovi nejvíce vyhovoval.

Už po více než roce však byl off-road prodán do Marylandu. Nový majitel stroj nechal za úplatu svému mechanikovi, který jej opravil a používal několik let, než ho znovu prodal muži jménem Richards z Floridy. Nastal rok 1986, když si někdo uvědomil výjimečnost rodokmenu a dotyčný nechal auto vystavovat na několika výstavách týkajících se hudební legendy.

Celý článek najdete na Auto.cz>>>

Autor: Mirek Mazal - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video