Počasí na víkend: Vítr z hor, teploty jdou dolů | E15.cz

Počasí na víkend: Vítr z hor, teploty jdou dolů

zavátá silnice, ilustrační foto
zavátá silnice, ilustrační foto
• 
ZDROJ: dacicko.blog.cz

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zima nemá zrovna standardní průběh, zatím ji provázelo nezvyklé teplo, na horách leží mokrý sníh a nížiny ještě v polovině tohoto týdne připomínaly spíš polovinu dubna. Situace se ale mění, teploty klesají konečně hlouběji pod nulu a bude sněžit.

Sněhové bouře, ledovka a vítr zaskočily motoristy na mnoha místech v Česku už v pátek. Na silnicích se vytvářely sněhové jazyky a závěje, v nižších polohách vozovky místy pokrylo náledí. Meteorologický ústav vydal výstrahu platnou až do neděle.

Také v sobotu lze čekat proměnlivou oblačnost se sněhovými přeháňkami na většině území. Nejvyšší teploty budou přes den -1 až 3°C. V tisíci metrech na horách -6°C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr o síle 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na hřebenech hor dosáhnou nárazy až 20 m/s, vítr by měl k večeru slábnout.

Neděle bude polojasná až oblačná, s občasnými sněhovými přeháňkami. Teploty zase o něco klesnou: v noci na -2 až -6°C, ojediněle až -10°C. Denní vystoupí k -3 až k 1°C. Severozápadní vítr bude vát už slaběji, rychlostí 3 až 7 m/s.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video