Politici versus Olomoučané. Ve středu

Sedm kandidátů na primátora bude čelit otázkám sedmi Olomoučanů. Sedmička pořádá předvolební diskusi.

Sedm politiků usedne tváří v tvář sedmi voličům. Kteří z kandidátů na olomouckého primátora obstojí v konfrontaci s konkrétními problémy místních lidí? Rozřešení čeká návštěvníky předvolební diskuse Sedmičky, která se koná ve středu 29. září od sedmi hodin večer v olomouckém Divadle hudby. V centru pozornosti bude Olomouc a její vývoj v následujících čtyřech letech.

Mezi politiky, kteří přijali pozvání, je současný primátor Martin Novotný z ODS. Přijde i jeho patrně největší rival Jiří Rozbořil ze sociální demokracie. Ten je už nyní ve vedení města, protože patří mezi jedenáct olomouckých radních.

Nebude chybět ani jednička lidovců Ladislav Šnevajs, který působí jako náměstek primátora. Všechny tři koaliční strany dosud vládnou v olomouckém zastupitelstvu pohodlnou většinou devětatřiceti hlasů z pětačtyřiceti.

Opozice i nováčci

Mezi sedmi politiky budou i zástupci opozice: Edita Hrstková za Stranu zelených a komunista Miroslav Skácel, jenž v diskusi nahradí omluveného lídra Alexandra Černého.

Kromě zavedených komunálních politiků se voličům představí i zástupci stran, které mnozí považují za „štiky v rybníce“, tedy lídr TOP 09 Ivo Vlach a Dagmar Navrátilová z Věcí veřejných. Obě nové strany udělaly v Olomouci dobrý výsledek v červnových parlamentních volbách, když obsadily třetí a čtvrtou příčku a měly více hlasů než zelení, komunisté nebo lidovci.

Proti politikům zasedne sedm Olomoučanů, kteří se na zájemce o primátorský post obrátí se svými problémy. Někdo nesouhlasí se současnými plány města, dalším vadí přístup úředníků. Dotaz však mohou položit i diváci v sále.

Kdo přesvědčí voliče? Napoví středeční večer 29. září v Divadle hudby. Přijďte se kandidátů na primátora Olomouce zeptat i vy.