Poprvé u Arabů. Apple otevřel obchody v Dubaji a Abú Zabí | E15.cz

Poprvé u Arabů. Apple otevřel obchody v Dubaji a Abú Zabí

Dubaj
Dubaj
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Michael Theis; Flickr.com

ČTK

Americký výrobce chytrých telefonů Apple dnes otevřel dva obchody ve Spojených arabských emirátech, které jsou jeho prvními pobočkami v arabském světě. Obchody se nacházejí v nákupních centrech v Dubaji a Abú Zabí, vedle světových luxusních značek jako Emporio Armani, Fendi či Burberry.

Podle analytiků si Apple vybral místa, kde jsou další luxusní značky, protože doufá, že osloví bohaté arabské spotřebitele svými novými luxusními chytrými hodinkami, které mohou stát až 17 tisíc dolarů (420 300 korun). Analytik Van Baker z výzkumné společnosti Gartner se domnívá, že přesun do Emirátů má pro Apple smysl a očekává, že společnost brzy v regionu otevře další prodejny.

Otevření obchodů přichází krátce poté, co Apple oznámil rekordní prodej za předchozí čtvrtletí díky vysokému prodeji v Číně. Apple má po celém světě 464 obchodů.

V Emirátech tvoří podle vládních údajů chytré telefony 67 procent všech mobilních telefonů v zemi. Přístroj iPhone 6 od Applu je tu nejběžnější modelem mobilního telefonu s podílem na trhu 4,9 procenta. Nejběžnější značkou s podílem 32,6 procenta je zde však jihokorejský Samsung Electronics. Následuje Nokia s podílem 31,5 procenta a Apple je třetí s podílem 14,2 procenta, napsala agentura AP.

Pražáci musí na iPhone dělat 18 dní, půl hodiny na Big Mac

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.