Praha 14 nesouhlasí se stavbou megaskladu Coca Coly | E15.cz

Praha 14 nesouhlasí se stavbou megaskladu Coca Coly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Radnice Prahy 14 nesouhlasí se stavbou obřího skladu společnosti Coca-Cola. Vedení městské části vadí jeho velikost, která podle záměru firmy má mít rozměr dvou fotbalových hřišť a výšku 36 metrů, tedy srovnatelnou s třináctiposchoďovým domem, sdělil mluvčí radnice Tomáš Kvasnička. S projektem nesouhlasí komise územního rozvoje i vedení radnice.

Sklad má stát na volném pozemku mezi železničními tratěmi Libeň - Běchovice a Malešice - Běchovice ve směru k Lomnické ulici. „S předloženým záměrem v této podobě zásadně nesouhlasíme. Znamenal by výrazný zásah do krajiny a dopravní obslužnosti v daném místě. Společnost Coca-Cola nám svůj předimenzovaný záměr předložila bez předchozího projednání, aniž by znala názor radnice a rovnou požádala o předběžný souhlas. A ten jí samozřejmě dát nemůžeme,“ uvedl starosta Radek Vondra (TOP 09).

Radnici se nelíbí především rozloha skladu. Podle předložených plánů by měl mít velikost 150 na 115 metrů a výšku 36 metrů. „Vzhledem k tomu, že výška okolních domů je maximálně 22 metrů, tedy sedm pater a většinu zástavby v nejbližším okolí představují rodinné domky, je pro nás nemyslitelné o tomto projektu vůbec jednat a domnívat se, že radnice by s ním mohla souhlasit,“ zdůraznila místostarostka Lucie Svobodová (ČSSD). Vedení městské části se také obává, že na jejím území přibude kamionů. Sklad by totiž sloužil nejen pro metropoli, ale také pro zásobování dalších regionů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video