Převzetí části Nokie Microsoftem se okládá, chybí všechna povolení | E15.cz

Převzetí části Nokie Microsoftem se okládá, chybí všechna povolení

Zatím jeden z poslední produktů Nokie je model smartphonu Lumia 1020
Zatím jeden z poslední produktů Nokie je model smartphonu Lumia 1020
• 

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká softwarová společnost Microsoft završí proces převzetí divize mobilních telefonů Nokia asi až v dubnu. Firmy původně čekaly, že se jim podaří převzetí dokončit v prvním čtvrtletí, zatím ale nemají souhlas některých antimonopolních úřadů v Asii.

Microsoft se dohodl na převzetí divize mobilních telefonů Nokie za 5,4 miliardy eur (148,3 miliardy korun) loni v září. Evropská komise a americké ministerstvo spravedlnosti již transakci schválily.

Nokia podle agentury Reuters zopakovala, že její daňový spor v Indii by neměl mít na schválení dohody v této zemi vliv. Nokia vede spor s indickými úřady, které po ní chtějí zaplatit prodejní daň z vývozu přístrojů vyrobených v jejím závodě v Indii.

Dlouhá doba pro dokončení dohody není pro Microsoft neobvyklá. Například proces převzetí společnosti Skype v roce 2011 trval pět měsíců.

Partnerství Microsoftu a Nokie
Microsoft byl dva roky softwarovým partnerem Nokie. V posledních letech nicméně finský podnik výrazně ztrácel pozice na klíčovém poli chytrých telefonů a ani spojenectví s Microsoftem nepřineslo kýžený obrat. Nokia byla od 90. let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji však v roce 2012 sesadil jihokorejský konkurent Samsung Electronics. Finské společnosti se příliš nedařilo na klíčovém trhu s chytrými telefony, kde zaspala nástup konkurentů Apple a Samsung.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video