Prologis pronajal téměř 90 procent průmyslových ploch | E15.cz

Prologis pronajal téměř 90 procent průmyslových ploch

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Prologis má obsazeno 88,7 procenta z portfolia průmyslových a logistických nemovitostí v regionu střední a východní Evropy. Během prvních šesti měsíců letošního roku pronajala více než 560 300 čtverečních prostor, z nichž se 66 procent nachází v Polsku. Tyty významné nájemní aktivity získaly společnosti Prologis 42% podíl na trhu v regionu, kde působí dále v České republice, Maďarsku, na Slovensku a v Rumunsku. Oznámil to Prologis.

Největšími nájemními transakcemi společnosti Prologis v regionu střední a východní Evroppy byly 33 800 m2 v Prologis Parku Dabrowa v Polsku společnosti DHL Exel Supply Chain, 26 250 čtverečních metrů v parku Teresin firmě Schenker a 20 600 m2 v parku Budapešť – Sziget maďarské firmě UTi. V Česku se jednalo o pronájem 17 500 čtverečních metrů v Prologis Parku Plzeň – Štenovice společnosti Sony a 13 750 m2 v parku Praha D1 East firmě L´OREAL.

Posledních šest měsíců bylo pro Prologis významných i z hlediska investic. V Prologis Parku Praha - Jirny byl předán skladový a distribuční prostor postavený na míru o 28 916 čtverečních metrů společnosti Globus, jednomu z největších provozovatelů hypermarketů v Česku. Skladový a distribuční prostor o rozloze 19 111 čtverečních metrů byl na míru postaven a předán společnosti UPM Raflatac, která je součástí divize Technologically Advanced Materials společnosti UPM group, poskytovatele samolepicích štítků. Tato investice zahájila výstavbu pátého distribučního parku společnosti Prologis v okolí Wroclavi. Byla též dokončena výstavba třetí budovy v Prologis Parku Janki o rozloze 18 665 čtverečních metrů. Jednalo se o první spekulativní výstavbu na polském trhu od začátku finanční krize. Výstavba sedmé budovy o rozloze 24 504 čtverečních metrů byla zahájena v Prologis Parku Bratislava na Slovensku. Jedná se o spekulativní výstavbu, jejíž dokončení je naplánováno na třetí čtvrtletí tohoto roku.

„Nejaktivnějšími trhy zůstávají Horní a Dolní Slezsko a naše portfolia na Slovensku a v Rumunsku, která jsou plně pronajata. Tyto výsledky potvrzují naše rozhodnutí nestavět projekty na míru v druhořadých teritoriálních oblastech, ale naopak se zaměřit na plánování logistických parků v klíčových lokalitách v souladu s požadavky našich klientů a jejich obchodními potřebami,“ řekl ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu Ben Bannatyne.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video