Prvního virtuála má už i Vodafone, na trh míří Centropol Telecom | E15.cz

Prvního virtuála má už i Vodafone, na trh míří Centropol Telecom

Prvního virtuála má už i Vodafone, na trh míří Centropol Telecom
smartphone, operátoři
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK
vrb

Prvním virtuálním operátorem v síti Vodafonu bude energetický distributor Centropol. Centropol Telecom chce nabízet volání, data a roaming za měsíční paušál. Vodafon a Centropol se vydají jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nepůjde pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

Operátorům chce Centropol konkurovat hlavně nižší cenou, konkrétní podobu tarifů ale nezveřejnil. Distribuce bude zpočátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřené na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Vstoupit na trh má na podzim.

Centropol Telecom si od Vodafonu pronajme pouze síťovou infrastrukturu a všechny ostatní služby si bude zajišťovat sám. „Z uzavřené dohody budou profitovat především naši zákazníci, pro které připravujeme velmi zajímavou nabídku výhodných mobilních služeb a zároveň i dodávek energií,“ uvedl majitel Centropolu Aleš Graf.

„Pro zvolený koncept spolupráce je zásadní, že zákazník uzavírá smluvní vztah přímo se společností Centropol Telecom, která si zajišťuje vlastní produkty, ceny i marketing. Vodafone dodává pouze síťovou infrastrukturu,“ uvedl viceprezident Vodafonu Colin Shea.

Centropol Telecom je dceřinou společností skupiny Centropol, jejíž roční obrat přesahuje šest miliard korun. Součástí skupiny je také největší alternativní dodavatel elektřiny a významný dodavatel zemního plynu Centropol Energy, který v současné době poskytuje služby více než 350 tisíc zákazníků.

Prvním virtuálním operátorem, který přeprodává služby Telefóniky, byl loni v listopadu BLESKmobil vydavatelství Ringier, letos následoval Mobil.cz Mafry a T-Mobilu, GTS oznámila virtuálního operátora zaměřeného na firmy a velkoobchodní nabídku služeb pro menší poskytovatele a minulý týden rovněž oznámil zahájení činnosti společný podnik Teska a Telefóniky Tesco Mobile.

Autor: ČTK, vrb
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!