Qualcomm bojuje s asijskou konkurencí, zruší 4500 pracovních míst | E15.cz

Qualcomm bojuje s asijskou konkurencí, zruší 4500 pracovních míst

čip (ilustrační foto)
čip (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: steve r watson via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce čipů Qualcomm zruší v rámci snižování nákladů asi 4500 pracovních míst, což odpovídá zhruba 15 procentům jeho celkové pracovní síly. Qualcomm se nyní potýká s ostrou konkurencí ze strany asijských výrobců. Firma také uvedla, že jí ve druhém čtvrtletí klesly tržby i zisk.

Zisk firmě ve čtvrtletí klesl téměř o polovinu a dosáhl 1,18 miliardy dolarů (29 miliard korun). Tržby klesly o 14 procent na 5,83 miliardy dolarů. Qualcomm navíc zhoršil odhad zisku i tržeb na celý letošní rok. Uvedl také, že provede strategickou revizi svých aktivit, jejímž výsledkem by mohlo být i rozdělení podniku.

Čipy od Qualcommu se využívají ve smartphonech, počítačových tabletech či herních zařízeních. Známý je například její procesor Snapdragon, kterým jsou vybaveny špičkové modely firem Samsung Electronics, HTC a ZTE. Samsung však letos oznámil, že pro svůj nový model Galaxy S6 použije místo Snapdragonu svůj vlastní procesor.

Qualcomm se kromě ostré konkurence potýká i s dalšími problémy. V únoru se firma dohodla, že zaplatí čínským úřadům rekordní pokutu 975 milionů dolarů (24 miliard korun), aby ukončila antimonopolní vyšetřování svých praktik při poskytování licencí.

Qualcomm sází na internet věcí

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video