Rezidence Švédská uspěla i díky kvalitním parketám hned ve dvou realitních soutěžích | E15.cz

Rezidence Švédská uspěla i díky kvalitním parketám hned ve dvou realitních soutěžích

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vítězem nejsilněji zastoupené kategorie rezidenčních projektů (13 soutěžních objektů) v letrošním ročníku prestižní soutěže "BEST OF REALTY" se stala Rezidence Švédská developera SATPO Development, s.r.o. Ač se svým rozsahem ve srovnání s ostatními rezidencemi jedná o relativně malý projekt (najdete v ní 7 jednotek luxusního bydlení), svým provedením přináší ucelený komplex tří objektů benefity zasluhující si obdiv u odborné i laické veřejnosti. Odbornou porotou byl u Rezidence Švédská oceněn komerční úspěch, velkorysé skloubení atmosféry původního objektu a prostředí klasické vilové zástavby s novostavbou i nadstandardní architektonické řešení, které majitelům přináší luxus a důležité soukromí.

Realizace byla kladně ohodnocena také v rámci nové soutěže Realitní projekt roku 2011. Mezi objekty realizovanými v městské části Praha 5 získala v soutěžní kategorii Cena odborné poroty 1. místo. „Jsme potěšeni, že jsme se mohli podílet na tomto velmi zdařilém projektu, který navíc získal prestižní ocenění BEST OF REALTY,“ říká Ing. Petr Kratochvíl, jednatel firmy Kratochvíl parket profi, s.r.o., která do objektu dodala 900 metrů čtverečních kvalitních třívrstvých dřevěných krytin Solidfloor holandského původu, a dodává: “Při výběru krytiny jsme vycházeli z architektonického záměru a požadavku nenásilně skloubit charakter novostavby s kouzlem původní secesní vily. Věřím, že výběr dvou dubových dekorů z kolekce Lifestyle s ekologickou povrchovou úpravou olejem v doplnění o kartáčovaný a bělený povrch tento cíl podpořil či ještě lépe naplnil.“

Rezidenční objekt Švédská, o jehož stavební dozor se postarala firma CGM Czech, a.s., byl dokončen v prvním čtvrtletí roku 2011 a v současné době již má každá se sedmi luxusně zařízených jednotek svého majitele. Dubové parkety Solidfloor (světlejší dekor Dub Méditérraneé a Dub Pyranees s kouřovým nádechem) tloušťky 15 mm byly v rámci standardního vybavení celoplošně lepeny k povrchu v obytných místnostech, předsíni a komoře. Kompletní pokládku krytiny zajistila firma SOLITER parket, s.r.o.

Kromě nadstandardního řešení bytů, propojujícího bezpečnost s moderností a vytříbeným designem (zmiňme například luxusní hliníkové okenní systémy Schüco či vstupní dveře téže značky, vybavení od Villeroy Boch, Grohe, Hansgrohe a další) a dokonalého skloubení původní zrekonstruované secesní vily s přistavěnou novostavbou přispívá k vysoké hodnotě rezidence také její poloha. Projekt zaručuje soukromé a bezpečné bydlení nedaleko historického centra hlavního města. Komu by se nelíbilo obývat jednu z nejvyhledávanějších městských částí, jež je součástí klasické vilové zástavby z počátku 20. století.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video